İçeriğe geç

1996 İstanbul doğumluyum. Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra SOAS Londra Üniversitesinde siyaset alanında yüksek lisans eğitimine başladım. Üniversite eğitimim sırasında TRT World ve Daily Sabah gibi uluslarası medya kuruluşlarında çalıştım. Medya maceram devam ederken bir taraftan da bir ilkokul bir de lise de dersler verdim. 20’ye yakın ulusal ve uluslararası projeye koordinatörlük yaptım. 5 dernekte aktif görev aldım. Girmediğim üniversite kulübü bırakmayacak kadar çok kulüpte bulundum. 2018 seçimlerinde de İstanbul Milletvekili olarak göreve başladım. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı’nda “Kâtip Üye” olarak halen görev almaktayım.

Fakat bence beni gerçekten anlatacak konular, dertlerim. Çünkü bizi biz yapan şeyler tutkularımız, dertlerimiz bence. Unvanlar, görevler gelip geçici; gerçekten önemli olan şey neleri konuşurken gözlerimizin parladığı ve şimdiye dek neler yaptığımız. İki temel derdim var hayatta. Biri gençlerin kendilerini geliştirip dünyalarını genişletebilecekleri entelektüel faaliyetlerin artması için çalışmak, diğeri ise insanların yüzünü güldürmek. Bu amaçlar doğrultusunda birçok proje koordine ettim. Mevcut görevim devam ederken de 5 farklı proje ile bu iki tutkumu yaşatmaya devam ediyorum. 

Konuşurken gözlerimi parlatan bu 5 proje aşağıdaki gibi:

  1. Politika Araştırma Grubu (PAG)
  2. #DahaHızlıDahaUcuz
  3. Önce Öğrenci
  4. #DahaİyiBakımEvleri
  5. #DahaEngelliDostu

Hedefim, görevim süresince yukarıda belirttiğim projeler sayesinde milyonlarca gencin hayatına dokunabilecek, onların dünyalarını güzelleştirecek işlere vesile olabilmek.