İçeriğe geç
Bugün sadece genç milletvekillerinin mecliste olması yeterli değil.
Karar mekanizmalarında gençlere alan açma gibi bir sorumluluğumuz da var bizim.
1
PROJE
1
Başvuru
1
GENÇLE ÇALIŞIYORUZ
1 %
HEDEFİMİZE ULAŞTIK

Politika Araştırma Grubu (PAG) her yıl farklı başlıklarla, yeni ekiplerle oluşturulan, mevcut politikaları eleştirmek ve etkili politika önerileri sunmayı hedefleyen bir çalıştay programı.

PAG, ‘Benim bu ülke için hayallerim var!’ diyen gençleri, siyasi görüşlerine bakmaksızın bağımsız bir grup halinde bir araya getirerek toplumun karar alma mekanizmalarına katılımını arttırmayı hedefliyor. 

Önce Öğrenci projesi bir Politika Araştırma Grubu (PAG) projesidir. Projenin temel amacı üniversitelerdeki öğrenci memnuniyet oranlarını yükseltmektir. Bu doğrultuda öncelikli olarak Türkiye’nin en kapsamlı üniversite öğrenci memnuniyet araştırması yapılarak, ülkemizdeki üniversitelerin ne kadar öğrenci dostu olduğu değerlendiriliyor.

Bu aşama tamamlandıktan sonra kampanyanın amacı, üniversitelerin öğrenci memnuniyeti noktasındaki eksiklerini analiz edip, bu eksiklerin giderilmesi için çalışmalar yapmak.

Üniversiteye sınavına girmiş olan  öğrencilerin tercih sürecine destek olmak üzere ÖNCE ÖĞRENCİ projesi tarafından düzenlenen 3 günlük bir programdır. Tercih yapmak isteyen öğrencilerin zorlu süreçlerini kolaylaştırmak ve tecrübelerini anlatmak için bakanlarımız, alanında uzman 6 eğitimci, 30 tercih danışmanı ve 30 mezun mentör ile üniversite adayları bir araya getirilmiştir. Ayrıca her bir öğrenciye tercih danışmanlarıyla birebir görüşerek tercih listesi hazırlama imkanı sunulmuştur.

Alışılagelmiş üniversite tercih günlerinden farklı olarak, üniversite tanıtım standları yer almamış ve üniversiteler tarafından görevlendirilmiş herhangi bir personel bulunmamıştır. Katılımcı öğrenciler için düzenlenen uzman eğitimci seminerleri ile tercih dönemi ve üniversite hayatı hakkında ipuçları ve yol gösterici bilgiler edinmeleri amaçlanmıştır.

Alanında uzman olan kişilerle gençleri bir araya getirerek siyaset dışı tecrübe ve bilgi paylaşımı sağlanmaktadır. Bu proje sayesinde gençlerin hayata karşı tecrübe edinmeleri amaçlanmıştır.

SİYASETTEN İLETİŞİME BİRÇOK KONUYU ÇALIŞACAĞINIZ, ÇILGIN OKUMALAR YAPMANIZ GEREKECEK “YENİ NESİL” BİR AKADEMİ

EkipGo kutuplaştırıcı söylemlerde bulunanların aksine gönüllülük, iyilik ve beraberlik kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla bir araya gelmiş “Gönüllüler Ordusu (GO)”nu temsil etmektedir.

Sosyal medya hesaplarımızdan gönüllülük görevini veriyoruz. Görevi yaparken çektiğiniz videonuzu #EkipGo etiketi ile sosyal medya hesabınıza yüklemeniz gerekmektedir. Sosyal medyaya yükledikten sonra EkipGo üyesi olmuş oluyoruz. Gönüllülerle yarışarak ödüller kazanmak isteyen katılımcılar ise Gönüllüler Yarışına girerek sürpriz ödüllerin sahibi olmaktadırlar.

Hayvan bakım evleri, hayvan severlerin en çok üzüldüğü, en hızlı çözüm getirilmesini umduğu başlıklar arasında. Sosyal medyada sizlerden gelen öneriler sonrasında şekillenen ve tamamen hayvan sever aktivistlerle oluşturulan kampanya ekibiyle birlikte İstanbul’daki tüm hayvan bakım evlerini bizzat “habersiz” ziyaret etmeyi, barınakları başlıklara göre değerlendirmeyi hedefleyen bir kampanya #DahaİyiBakımEvleri.

Fakat kampanyanın nihai amacı barınaklardaki eksikleri görmek, bunu yönetime bizzat iletmekten çok daha fazlası!

#DahaHızlıDahaUcuz kampanyası Türkiye’nin fiber altyapısının gelişmesini, günümüzde temel ihtiyaç kategorisine giren internet hizmetlerinin daha hızlı ve daha ucuz olmasını hedefliyor. Bu kapsamda 85 kişilik gönüllü genç bir ekiple her ille ilgili özel çalışarak, Türkiye genelinde ciddi bir gelişimin takibini yapıyoruz.